ШКОЛСКА   СЛАВА  СВЕТИ  САВА

27. јануар   сваке  године   посвећен је Растку Немањићу, Светом Сави – првом просветитељу и утемељитељу образовања у Србији, покровитељу српских школа и образовних установа, покретачу и оснивачу духовних и правних основа српске државности.
Савиндан је прилика да се подсетимо његове заоставштине, али и да промишљамо начине на које ћемо у будућем времену настављати и оживљавати  светосавску  просветитељску  традицију, како бисмо  се остварили кроз најважнији циљ – да, речима самог Светог Саве, „будемо творци речи, а не само читаоци”.
Ученицима  и  свим  запосленим  у школи  честитамо школску славу – Савиндан.

Имајући  у  виду  актуелну  епидемиолошку  ситуацију и  немогућност  обележавања  Савиндана  као  и  досада,    наставник  верске  наставе  Игор  Бошковић  и  наставник  информатике  Дарко  Влајковић  припремили  су за  све  нас    видео  презентацију погледајте  је  кликом  на  слику.

Sveti Sava

Допис министра просвете повод Савиндана