ES dnevnik za roditelje

- Приступ електронском дневнику за родитеље  је  на  адреси  https://moj.esdnevnik.rs

- Мејл адреса  коју  сте  добили увек ће представљати  Ваше  корисничко  име  за  приступ

- За  прво  пријављивање  користите  добијену  лозинку  коју  ћете  одмах  по  приступу електронском дневнику  променити. (нова лозинка мора да има барем једно велико слово, једно мало слово, једну цифру и да се састоји од најмање 8 знакова)

- Ново  формирану лозинку   дужни  сте  да чувате, не делите са другим лицима и савесно користите искључиво за лични приступ подацима ученика у електронском дневнику

- У случају постојања сумње да је друго лице дошло у посед параметара за приступ обавезно поново промените приступну лозинку

- Уколико Вам је  онемогућен приступ на основу додељених параметара, о томе обавестите  школу без одлагања

ESDNEVNIK 540x281 540x281

Од  ДРУГОГ  ПОЛУГОДИШТА  школске 2018/2019. године, наша школа је званично увела употребу САМО ЕЛЕКТРОНСКОГ ДНЕВНИКА. Сви наставници и учитељи су стручно обучени уз  помоћ школских администратора  Наташе Новаковић  и Свете Предић за коришћење овог иновативног програма, тако да сада наставници и учитељи  школску администрацију, свакодневну евиденцију о одржаним часовима и ваннаставним активностима, школске обавезе, бележење оцена, изостанака, воде у дигиталном облику, обезбеђујући на тај начин себи више времена да се посвете раду са ученицима. Ускоро  ће  и  сви  родитељи  који  доставе  потребне  податке разредним  старешинама  имати  приступ   ес Дневнику  како  би могли  у  сваком  тренутку  да  имају  увид  у  оцене, изостанке  и  запажања  о  свом детету.

УПИС  У  ПРВИ  РАЗРЕД

Министарство просвете је обавестило све основне школе о новини која треба да допринесе томе да се процедура уписа поједностави у административном смислу. Наиме, МПНТР ће обезбедити нови софтвер који ће се користити за упис у први разред основних школа почев од школске 2019/2020. године. Путем наведеног софтвера Министарство ће у сарадњи са Министарством за државну управу и локалну самоуправу и Министарством унутрашњих послова обезбедити да се документа попут извода из матичне књиге рођених и доказа о пријави пребивалишта за ученика прибављају електронским путем у складу са Законом о електронској управи. Сагласно наведеном, родитељи неће више бити у обавези да школи, приликом уписа ученика достављају поменута документа у папирној форми већ ће имати могућност да поднесу захтев да школа у њихово име наведена документа прибави електронским путем. Школа је у обавези да о овој могућности обавести родитеље/законске заступнике видним истицањем ове информације на сајту школе, огласним таблама и свим осталим средствима које школа користи за комуникацију са родитељима/законским заступницима ученика. И поред наведеног родитељи документа могу и даље по свом избору да достављају школи у папирној форми.

matematika

У  суботу  07. 12.  2019. године  наша  школа  је била   домаћин  ОПШТИНСКОГ   ТАКМИЧЕЊА

ИЗ МАТЕМАТИКЕ  за  ученике  од  трећег  до  осмог  разреда.

Учесници  су   били  млади  математичари  из  12  основних  школа  са  подручја   општине  Шабац.

ОПШТИНСКО  ТАКМИЧЕЊЕ  МАТЕМАТИКА  7.12.2019

КОНАЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ 7.12.2019.

На  основу  заједничке  усаглашености  Друштва  математичара  Шапца  и  Лознице  граница  пролазности  на окружни  ниво  такмичења је :

за  4. разред   50 и више поена,

за 5. разред   40 и више поена,

за 6. разред 30 и више поена,

за 7. разред 40 и више поена,

за 8. разред 40 и више  поена.

ЗАДАЦИ И РЕШЕЊА ОПШТИНСКО МАТЕМАТИКА 7.12.2019.

ШТАМПАРСКА ГРЕШКА ДМС У РЕШЕЊУ 5. разред 3. задатак под б) 7.12.2019.

САТНИЦА ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ 7.12.2019.

ОКРУЖНО   МАТЕМАТИКА   23.3.2019.

КОНАЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ 23.3.2019.

ЗАДАЦИ И РЕШЕЊА СА ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА 23.3.2019

САТНИЦА ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ 23.3.2019.

ОПШТИНСКО  МАТЕМАТИКА  2.3.2019.

KOНАЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА 02.03.2019.

ЗАДАЦИ И РЕШЕЊА СА ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ 2.3.2019.

САТНИЦА ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ 2.3.2019.